Announcement
2002-2003 MO HIGH SCHOOL FOOTBALL DISTRICTS!
Posted by Patrick Dailey on
Sep 07 2002
at
05:00PM PDT
Click the Link Above!
2002 District Assignments
CLASS 6
District 1
Fox
Kirkwood
Lafayette (Wildwood)
Marquette
District 2
Lindbergh
Northwest (House Springs)
Oakville
Parkway South
District 3
Christian Brothers College
Mehlville
Roosevelt
St. Louis University High
District 4
DeSmet
Hazelwood Central
McCluer
Pattonville
District 5
Francis Howell Central
Francis Howell North
Ft. Zumwalt South
Ft. Zumwalt West
District 6
Hickman
Jefferson City
Kickapoo
Rock Bridge
District 7
Joplin
Lee’s Summit
Lee’s Summit North
Rockhurst
District 8
Blue Springs
Blue Springs South
Liberty
Oak Park
CLASS 5
District 1
Francis Howell
Jackson
Parkway Central
Parkway West
District 2
Parkway North
Rockwood Summit
Seckman
Webster Groves
District 3
Beaumont
Gateway
Ritenour
Riverview Gardens
District 4
Hazelwood East
Hazelwood West
McCluer North
Troy Buchanan
District 5
Glendale
Lebanon
Rolla
Vianney
District 6
Belton
Parkview
Raymore-Peculiar
Raytown
District 7
Fort Osage
Truman
William Chrisman
Winnetonka
District 8
Central (St. Joseph)
North Kansas City
Park Hill
Park Hill South
CLASS 4
District 1
Central (Cape Girardeau)
Perryville
Poplar Bluff
Sikeston
District 2
DeSoto
Farmington
North County
Windsor (Imperial)
District 3
Hillsboro
Pacific
St. Clair
Union
District 4
Chaminade
Eureka
Ladue Horton Watkins
University City
District 5
Affton
Bishop DuBourg
Clayton
St. Mary’s (St. Louis)
District 6
Cleveland NJROTC
Soldan International Studies
Sumner
Vashon
District 7
Jennings
Normandy
St. Charles
St. Charles West
District 8
Ft. Zumwalt North
Hannibal
Holt
Warren County
District 9
Camdenton
Helias
Washington
Waynesville
District 10
Branson
Nixa
Ozark
West Plains
District 11
Central (Springfield)
Hillcrest
Republic
Willard
District 12
Carthage
McDonald County
Neosho
Webb City
District 13
Center
Grandview
Hickman Mills
Ruskin
District 14
Marshall
Raytown South
Smith-Cotton
Warrensburg
District 15
Central (Kansas City)
Northeast Law & Public Service
Van Horn
Westport Charter
District 16
Benton
Excelsior Springs
Kearney
Lafayette (St. Joseph)
CLASS 3
District 1
Central (New Madrid County)
Dexter
Fredericktown
Kennett
District 2
Central (Park Hills)
Festus
Potosi
St. Genevieve
District 3
Herculaneum
John F. Kennedy
Lutheran South
St. Francis Borgia
District 4
Duchesne
MICDS
Priory
Westminster Christian
District 5
Bowling Green
St. Dominic
Timberland
Winfield
District 6
Kirksville
Macon
Mexico
Moberly
District 7
John F. Hodge
Owensville
Salem
Sullivan
District 8
Eldon
Fulton
Osage
Versailles
District 9
Ava
Logan-Rogersville
Marshfield
Mountain Grove
District 10
Aurora
Bolivar
Buffalo
Reeds Spring
District 11
Carl Junction
Cassville
Monett
Seneca
District 12
Clinton
Harrisonville
Nevada
O’Hara
District 13
Boonville
California
Knob Noster
Odessa
District 14
Grain Valley
Oak Grove
Pleasant Hill
Richmond
District 15
Lincoln College Prep
Platte County
Smithville
Southeast
District 16
Cameron
Chillicothe
Maryville
Savannah
CLASS 2
District 1
Caruthersville
East Prairie
Malden
Portageville
District 2
Charleston
Crystal City
Grandview (Hillsboro)
Scott City
District 3
Brentwood
Maplewood-Richmond Heights
Principia
St. Pius X (Festus)
District 4
Berkeley
John Burroughs
Lutheran North
Rosary
District 5
Clark County
Highland
Monroe City
Palmyra
District 6
Centralia
Mark Twain
North Callaway
South Shelby
District 7
Lutheran (St. Peters)
Montgomery County
Orchard Farm
Wright City
District 8
Blair Oaks
Cuba
Hermann
South Callaway
District 9
Cabool
Houston
Liberty (Mountain View)
Willow Springs
District 10
Fair Grove
Springfield Catholic
Stockton
Strafford
District 11
East Newton
El Dorado Springs
Lamar
Mt. Vernon
District 12
Butler
Holden
Sherwood
Warsaw
District 13
Bishop LeBlond
Hogan Prep Charter
Pembroke Hill
St. Pius X (Kansas City)
District 14
Carrollton
Lafayette County
Lawson
Lexington
District 15
Lathrop
Penney
Plattsburg
South Harrison
District 16
Brookfield
Marceline
Putnam County
Trenton
CLASS 1
District 1
Chaffee
Hayti
St. Vincent
Valle Catholic
District 2
Cardinal Ritter
Louisiana
Paris
Vandalia
District 3
Fayette
Salisbury
Slater
Westran
District 4
Crest Ridge
Northwest (Hughesville)
Sweet Springs
Tipton
District 5
Ash Grove
Marionville
Pierce City
Thayer
District 6
Diamond
Greenfield
Miller
Sarcoxie
District 7
Jasper
Liberal
Lockwood
Rich Hill
District 8
Appleton City
Osceola
Skyline
Windsor
District 9
Adrian
Archie
Drexel
Midway
District 10
Lone Jack
Orrick
St. Mary’s (Independence)
University Academy Charter
District 11
Concordia
Santa Fe
St. Paul Lutheran
Wellington-Napoleon
District 12
Hardin-Central
Norborne
Polo
Wentworth Military Academy
District 13
East Buchanan
Mid-Buchanan
North Platte
West Platte
District 14
Albany
Maysville
Rock Port
Tarkio
District 15
Braymer
Gallatin
Milan
Princeton
District 16
Knox County
Memphis
North Shelby
Schuyler County
Comments
There are no comments for this announcement.