News and Announcements
TIGERTOWN TANGLER CLASSIC_PRINCETON 2/15/04
Posted by Steve Sarver at Feb 15, 2004 4:00PM PST
( 0 Comments
)
CRUNCHING CAVS RESULTS FROM 2/15/04---PRINCETON
TIGERTOWN TANGLER CLASSIC
INDIVIDUAL RESULTS
8 AND UNDER (BANTAM)
FIRST PLACE WINNERS
Ryan Marlett, Jacob Moore
SECOND PLACE FINISHERS
Nathan Burris, T.J. Hocking, Kyle Quick, Keegan Samolinski
THIRD PLACE FINISHERS
Ben Bejster, Alec Freschi, Brandon Quick, Jacob Wever
FOURTH PLACE FINISHERS
Colton Beard, Luke Dresbach, Trevor Moore, Jesse Sampson
9-10 (JUNIORS)
FIRST PLACE WINNERS
Adam Burgess, Ryan Galetti
SECOND PLACE FINISHERS
Cody Booker, Mario Carretto, Ronald Cavanagh III, Jacob Chipman, Tyler Ellerbrock, Jared Khoija, Ty Wallin
THIRD PLACE FINISHERS
Matthew Dresbach, Lukas Freschi, Joshua Sarver, Jacob Washkowiak
FOURTH PLACE FINISHERS
Michael Denyes, Levi Ericson, Ryan Foster, Marshall Herrmann, Sam Opsal
11-12 (NOVICE)
SECOND PLACE FINISHERS
Seth Dauber, Josh Peradotti
THIRD PLACE FINISHERS
Tyler Burris, Richard Longbein
FOURTH PLACE FINISHERS
Shane Putman
13-14 (SENIORS)
SECOND PLACE FINISHERS
Brad Gapinski, Jacob Graham
THIRD PLACE FINISHERS
Keegan Kasik, Adam Marlett
FOURTH PLACE FINISHERS
Nick Hannen
Next tournament is our regional competition in Mendota on February 29th
MENDOTA MATMASTERS 2/8/04
Posted by Steve Sarver at Feb 7, 2004 4:00PM PST
( 0 Comments
)
Crunching Cavs Results for 2/8/04 in Mendota
NO TEAM COMPETITION-ONLY INDIVIDUAL
8 and Under (Bantam)
First Place Winners
Michael Denyes, Max Kurkowski, Ryan Marlett, Kyle Quick
Second Place Finishers
Ben Bejster, Alec Freschi, T.J. Hocking,
Third Place Finishers
Colton Beard, Luke Dresbach, Jacob Moore
Fourth Place Finishers
Nathan Burris, Trevor Moore, Sam Opsal, Brandon Quick, Keegan Samolinski
9-10 (Juniors)
First Place Winners
Adam Burgess, Jordan Gibson, Casey Huebbe, Michael Langham, Joshua Sarver
Second Place Finishers
Tyler Ellerbrock, Ryan Galletti, Marshall Herrmann, Jared Khoija, A. J. Lance, Ty Wallin
Third Place Finishers
Cody Booker, Ron Cavanagh, Levi Ericson, Ryan Foster, Lukas Freschi,
Conner Ruppert, Jake Washkowiak
Fourth Place Finishers
Mario Carretto, Jacob Chipman, Matt Dresbach, Travis Mahoney
11-12 (NOVICE)
First Place Winners
Greg Sarver
Second Place Finishers
Seth Dauber, Keegan Kasik, Michael Mason, Austin Pijanowski,
Fourth Place Finishers
Tyler Burris, Shane Putman
13-14 (SENIOR)
First Place Winners
Eddie Wroblewski
Second Place Finishers
Zach Gibson, Adam Marlett
Third Place Finishers
Brad Gapinski
Fourth Place Finishers
Jacob Graham
LP CRUNCHING CAVS CLASSIC 1/25/04
Posted by Steve Sarver at Jan 27, 2004 4:00PM PST
( 0 Comments
)
Results for the Crunching Cavs Classic Sunday, January 25th 2004
Team Results:
23 total teams entered, top five finishers
First Place- Harvey Il Twisters
Second Place- Tinley Park Bulldawgs
Third Place- Martinez Fox Valley Elite
Fourth Place- Providence Little Celtics
Fifth Place- LaSalle-Peru Crunching Cavs
INDIVIDUAL RESULTS
8 AND UNDER DIVISION (BANTAM)
FIRST PLACE WINNERS
Max Kurkowski, Jacob Moore
SECOND PLACE FINISHERS
Colton Beard, Ben Bejster, Luke Dresbach, Alec Freschi,
Thomas Hocking, Trevor Moore, Sam Opsal,
THIRD PLACE FINISHERS
Ryan Marlett, Brandon Quick, Stephen Riordan
FOURTH PLACE FINISHERS
Nathan Burris, Kyle Quick, Keegan Samolinski, Jesse Sampson, Eric Woodshank
9-10 DIVISION (JUNIOR)
FIRST PLACE WINNERS
Cody Booker, Jordan Gibson, Michael Langham, Travis Mahoney
SECOND PLACE FINISHERS
Tyler Ellerbrock, Ryan Galletti, Joshua Sarver
THIRD PLACE FINISHERS
Mario Carretto, Ronald Cavanagh III, Michael Denyes, Levi Ericson, Lukas Freschi,
Marshall Herrmann, Michael Mealer, Shane Putman, Conner Ruppert
FOURTH PLACE FINISHERS
Chris Bozonelos, Adam Burgess, Jacob Chipman, Wesley Crain, Matthew Dresbach, Devin Dumont, Ryan Foster, Bobby Hamill, Jared Khoija, AJ Lance, Ty Wallin, Jake Washkowiak
11-12 DIVISION (NOVICE)
FIRST PLACE WINNERS
Michael Mason
THIRD PLACE FINISHERS
Seth Dauber, Keegan Kasik, Richard Longbein, Austin Pijanowski
FOURTH PLACE FINISHERS
Tyler Burris, Josh Peradotti, Greg Sarver
13-14 (SENIORS)
FIRST PLACE WINNERS
Eddie Wroblewski
SECOND PLACE FINISHERS
Zach Gibson, Jacob Graham
THIRD PLACE FINISHERS
Brad Gapinski, Adam Marlett
FOURTH PLACE FINISHERS
Brian Farnetti, Nick Hannen, Cal Kasik
IKWF KIDS OPEN-PEORIA 1/18/04
Posted by Steve Sarver at Jan 17, 2004 4:00PM PST
( 0 Comments
)
7-8
Nathan Burris W W 1st
9-10
Jordan Gibson L W W 5th
Ryan Galletti W L W 3rd
Mario Carretto W L L 4th
Shain Putman W W L 2nd
11-12
Tyler Burris L L DNP
Austin Pijanowski W L L 4th
11-12 Elite
Keegan Kasik L W L DNP
13-14
Cal Kasik W L L 4th
Jacob Grahm W W W 1st
13-14 Elite
Zack Gibson L W L DNP
Tony Tisdale L( injury default) DNP
GENESEO MEET RESULTS 1-11-04
Posted by Steve Sarver at Jan 10, 2004 4:00PM PST
( 0 Comments
)
CRUNCHING CAVS RESULTS-GENESEO-NO TEAM COMPETITION-ONLY INDIVIDUAL
INDIVIDUAL RESULTS
8 AND UNDER DIVISION (BANTAM)
FIRST PLACE WINNERS
MICHAEL DENYES, LUKE DRESBACH
SECOND PLACE FINISHERS
KEEGAN SAMOLINSKI
THIRD PLACE FINISHERS
NATHAN BURRIS
FOURTH PLACE FINISHERS
MAX STRICKLAND
9-10 DIVISION (JUNIOR)
FIRST PLACE WINNERS
MARIO CARRETTO, RYAN GALLETTI, SHANE PUTMAN, JOSHUA SARVER
SECOND PLACE FINISHERS
MATTHEW DRESBACH, JORDAN GIBSON, MICHAEL LANGHAM
THIRD PLACE FINISHERS
RONALD CAVANAGH III, RYAN FOSTER, JARED KHOIJA
FOURTH PLACE FINISHERS
ADAM BURGESS, TYLER ELLERBROCK, LEVI ERICSON, MARSHALL HERRMANN, JACOB WASHKOWIAK
11-12 DIVISION (NOVICE)
FIRST PLACE WINNERS
MICHAEL MASON
SECOND PLACE FINISHERS
JOSH PERADOTTI
THIRD PLACE FINISHERS
AUSTIN PIJANOWSKI
FOURTH PLACE FINISHERS
TYLER BURRIS
13-14 DIVISION (SENIOR)
FIRST PLACE WINNERS
ZACHARY GIBSON, JACOB GRAHAM
SECOND PLACE FINISHERS
KEEGAN KASIK, ED WROBLEWSKI
FOURTH PLACE FINISHERS
BRIAN FARNETTI
NEXT SUNDAY (1/18/04) AT PEORIA
Seasons
Sponsors